Jak vypadaly vzácní a ubývající živočichové a rostliny? To vše na výstavě v muzeu a galerii

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Ve svitavském muzeu a galerii se na výstavě „Kdy jste je viděli naposledy?“ setkáte se vzácnými, ubývajícími, přibývajícími i nepůvodními druhy rostlin, hub a živočichů. Výstavu, kde potkáte vlka, rysa nebo kočku divokou, můžete navštívit až do 19. května. K vidění je také například vznešený tetřev hlušec, zajímavý drop velký, vracející se bobr evropský, známý rak říční, invazní mýval severní a krásný dudek chocholatý. Nechybí ani sýček a dříve hojný sysel.

Malí návštěvníci si k tomu užijí spoustu her a úkolů. Dozví se, kolik různá zvířata váží, odkud pochází nepůvodní druhy a jak je možné chránit přírodu. „Ti, jež už nudí obyčejné pexeso, jistě ocení originální biologické trixeso. Velkým zážitkem pro nejmenší je průlez bobří norou. Všichni si pak mohou vyzkoušet dalekohled na naší pozorovatelně,“ informovala kurátorka výstav Leona G. Sehnalová.

Součástí výstavy je přednáška, která proběhne v březnu a v druhé půlce dubna se vydáte na terénní vycházku. Nechybí ani speciální výukové programy pro školky a základní i střední školy.