Letos začne rekonstrukce silnice mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem

Silnice Letohrad - Ústí nad Orlicí

PARDUBICKÝ KRAJ – Kompletní rekonstrukce silnice mezi městy Ústí nad Orlicí a Letohrad začne co nejdříve  proběhne v několika etapách. Ještě před tím ale během dubna silničáři zahájí nutné opravy povrchu ve vybraných úsecích na trase.

První etapa rekonstrukce silnice II/360 začne už letos. Předtím dojde kvůli nevyhovujícímu technickému stavu k výspravám živičného krytu ve vybraných úsecích. „Je to dočasné řešení, k němuž přistupujeme preventivně z toho důvodu, že vozovka v některých místech v posledních letech poměrně rychle degraduje vlivem počasí a zátěže. Nechceme, aby se nadále snižovala bezpečnost a plynulost dopravy v této lokalitě,“ objasnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Na části silnice od Černovíru po lesní úsek v Letohradě dojde k opravě povrchu tam, kde je to nejhorší. Jde zhruba o šest lokalit, práce na nich začnou v průběhu dubna.

Pokud jde o komplexní rekonstrukci silnice od obchodní zóny v Ústí nad Orlicí až po přejezd u Černovír, tam práce začnou také letos, a to zhruba ve druhé polovině roku. Další seznam plánovaných rekonstrukcí, které mají být zahájeny v tomto roce najdete na webu doprava.pardubickýkraj.cz