Velké technické průkazy nahradil doklad – Osvědčení o registraci vozidla. Ten obsahuje jen důležité informace

Zdroj: Pixabay

SVITAVY –  V současné době si už místo velkých technických průkazů a osvědčeních o registraci vozidla vystačíte jen s jedním dokladem. K nově zapsanému vozidlu dostanete pouze doklad ORV (osvědčení o registraci vozidla). Pokud registraci neměníte a máte k vozidlu stále dva doklady, zůstává vše v platnosti.

Od začátku roku platí nová pravidla, týkající se technických průkazů. Veškeré údaje z registru silničních vozidel o vašem automobilu si můžete ověřit různými způsoby, a to na portálu dopravy, občana, dataovozidlech.cz nebo například v aplikaci eTechničák. „Pokud narazíte v registru vozidel na chybu, není třeba opravu údajů řešit ihned. Platné jsou vždy údaje z velkého technického průkazu. Případné chyby opraví zdarma úředník na registru (např. při registraci vozidla),“ sdělila mluvčí města Kateřina Kotasová.

Technický průkaz vám nevezmou ani při návštěvě stanice technické kontroly. Naopak je doporučeno na kontroly technický průkaz vozit s sebou. V případě nesouladu informací s registrem silničních vozidel, technik kontrolu i tak provede, a navíc nafotí technický průkaz do Informačního systému technických prohlídek. Díky tomu dojde zdarma k odstranění nesrovnalostí.