Na přechodu v ulici Na Drážce přejdete bezpečněji. Chystají se jeho úpravy

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Přechod v ulici Na Drážce se stane bezpečnějším, kvůli velkému počtu nehod s ním spojených. Nachází se na silnici I/36 přímo v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy. Ve středu radní města odsouhlasili oslovení dodavatelů, kteří k rozhodnutí vypracují projektovou dokumentaci.

Celkově se v okolí, na přechodu nebo v jeho blízkosti, od roku 2006 událo dvacet devět nehod, přičemž většinu z nich zavinil řidič auta. „V říjnu jsme se shodli na tom, že vzhledem k vyššímu počtu nehod, ke kterému na tomto přechodu došlo, bude nutné do místa zasáhnout. Bezpečnost našich spoluobčanů je naší prioritou,“ prohlásil náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jan Hrabal. Důvodem říjnového rozhodnutí bylo nešťastné zranění dítěte, které mělo namířeno do školy. V roce 2020 zde projelo průměrně čtrnáct tisíc aut za pracovní den.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jde o zpracování projektové dokumentace a zajištění inženýrské činnosti u existujícího přechodu pro chodce v ulici Na Drážce. Od dodavatele se očekává projektová dokumentace pro společné řízení s položkovým rozpočtem a výkazem výměr.