Nová data za našeho regionu najdete od dubna v aplikaci Záchranka

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Chcete dostávat zprávy o krizových situacích, zjistit kde se nachází ve vašem okolí lékárny či pohotovost nebo stiskem jednoho tlačítka přivolat záchrannou či horskou službu? Použijte appku Záchranka, kde od dubna najdete nová data z vaší oblasti.

Díky moderním technologiím se můžeme připravit na kritické situace, které se nedají předvídat. Aplikace Záchranka umí nejen přivolat zdravotníky, ale obsahuje i další informace k první pomoci. „V chytrém mobilu díky appce můžete mít spoustu užitečných funkcí, které se mohou hodit. I zde platí rčení, že je lepší být připravený než překvapený. Ta je přímo napojena na důležité systémy a po stisknutí nouzového tlačítka v ČR vytáčí číslo 155,“ řekla náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Michaela Matoušková. Zároveň také odesílá záchranářům nouzovou zprávu s aktuální polohou místa, kde se nacházíte. Další informace, třeba o tom, jaké máte chronické onemocnění si můžete v  aplikaci nastavit. Zároveň může poslat i nouzovou zprávu horské službě v dané oblasti.

S pomocí vývojářů a krajské samosprávy dochází ke zdokonalování aplikace, kdy je doplňována o nová data z vašeho regionu. „Funguje i bez připojení k internetu, kdy po stisku nouzového tlačítka stejně odešle žádost o pomoc alespoň přes SMS. Navíc má edukační charakter díky výukovým programům. Umí i v případě katastrof sama odesílat varovné zprávy díky přímému propojení na data od hydrometeorologů. Informaci může také rychle odeslat krizové řízení kraje ve spolupráci se složkami záchranného systému,“ doplnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Na jakém místě najdete defibrilátor?

Důležitou součástí aplikace je i Lokátor. Díky němu najdete v místě kde se nacházíte stanici horské služby, lékárnu, ale i místa, kde jsou veřejnosti přístupné defibrilátory.  V programu First responder se účastníci z obcí i dobrovolní hasiči učí se zařízením pracovat. Více informací o appce a její instalaci najdete zde.