Minulý měsíc využily městskou hromadnou dopravu desítky tisíc cestujících

Zdroj: Město Svitavy

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V posledních měsících se městskou hromadnou dopravou přepravil velký počet cestujících. Podle lednové statistiky je to dokonce šestnáct tisíc sto sedmdesát čtyři přepravených. Městskou autobusovou dopravu nyní zajišťují dva autobusy.

Městskou hromadnou dopravu využívá pro své cesty do zaměstnání, na nádraží nebo na nákupy více a více lidí. „Městskou autobusovou dopravu provozuje Ústí nad Orlicí od roku 2017. V prvním roce svezla v průměru šest tisíc cestujících za měsíc, v lednu 2024 poprvé překonala počet 16 000 přepravených. Na provoz MHD má město uzavřenou smlouvu se společností ČSAD Ústí nad Orlicí, k přepravě jsou používány malé, tedy nízkokapacitní a bezbariérové autobusy,“ uvedlo vedení města. Snahou je provoz stále zlepšovat, a to úpravou jízdních řádů tak, aby reagovaly na poptávku cestujících nebo pohodlnější dopravou.

V loňském roce ČSAD dalo do provozu nové malé autobusy vybavené světelnými panely venku i uvnitř vozu a zvukovým hlášením pro cestující. V současné době jsou v provozu dva autobusy, obsluhují části města Kerhartice, Hylváty, sídliště Dukla a sídliště Štěpnice, vlakové a autobusové nádraží. Začínají jezdit před pátou ráno a končí kolem půl jedenácté večer. Za minulý rok ujely asi sto šedesát tisíc kilometrů.