Tragédie motorkáře na silnici u Lichkova: Vrtulník odletěl prázdný

Zdroj: HZS Pardubice

ORLICKOÚSTECKO – Hasiči, záchranářský vrtulník i pracovníci posttraumatické péče. Ti všichni včera zasahovali u tragické dopravní nehody na silnici u obce Lichkov. Zraněnému řidiči motocyklu už ale nebylo pomoci.

K dopravní nehodě motocyklu došlo o půl druhé odpoledne. „Hasiči provedli zajištění místa nehody a ihned zahájili resuscitaci řidiče motocyklu, ve které pokračovali i po příjezdu zdravotnické služby. Na místo byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby, který však přes všechno vynaložené úsilí odletěl zpět prázdný,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Stryka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velitel zásahu rozhodl o povolaní členů intervenčního týmu k poskytnutí posttraumatické péče. Tým je zřízen v rámci HZS Pardubického kraje pro poskytování první psychické pomoci osobám zasaženým tragickou nebo mimořádnou událostí. Členové nabízeli podporu přímým zasaženým i zasahujícím složkám až do večerních hodin.