Poutní cesta u Vysokého Mýta zůstane až do konce příštího roku uzavřena

Zdroj: Město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Poutní cestou mezi  Vysokým Mýtem a Knířovem od března už neprojdete. Začnou práce na stavbě dálnice D35 a na trase je plánována úplná uzavírka.

Poutní cesta, která vede z Vysokého Mýta do Knířova, je oblíbenou pěší trasou pro kondiční běžce, rodiny s dětmi, seniory i majitelé psů. Stala se součástí duchovního okruhu vysokomýtské naučné stezky. „V průběhu stavby dálnice D35 bude od 4. března 2024 až do konce roku 2025 poutní cesta staveništěm, proto je vstup do tohoto prostoru zakázán. Knířovská poutní cesta se stane po dobu stavby skutečně pro pěší i cyklisty místy i života ohrožující, proto důrazně žádáme o dodržování již zmíněného zákazu vstupu,“ objasnila vedoucí odboru dopravních a správních agend města Kristýna Šťastná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na úseku, který nebude průchozí, stavbaři provedou přeložku plynovodu a odtěžení zářezu budoucí dálnice, spolu s jejím přemostěním. Místo a rozsah prováděných prací v rámci plánované uzavírky najdete zde. Přechodnou úpravu provozu na poutní cestě si můžete prohlédnout na úřední desce Městského úřadu.