Projekt Rozjeď to se blíží. Co pro vás studenti univerzity připravili?

Zdroj: Upce Pardubice

PARDUBICE – Už třetím rokem pořádá Univerzita Pardubice projekt Rozjeď to, který podporuje nápady vysokoškoláků na nové kulturní akce pro veřejnost. Letos se můžete těšit na osm kulturních projektů.

Cílem celé akce je zapojení se studentů univerzity do kulturního dění ve městě. Do léta proběhnou diskuze se zajímavými osobnostmi, hudební večery, výstavy, ale i Dobročinný pochod a běh Silver A, který vám připomene chvíle spojené s historií Pardubic. „I letos se od studentů sešlo velké množství rozmanitých nápadů a nabídka je pro Pardubáky opravdu pestrá. Pro studenty je to ideální příležitost, jak realizovat své nápady a vyzkoušet si, co organizace takové kulturní akce obnáší,“ vysvětlila náměstkyně primátora města Jiřina Klčová. Řada projektů z minulého ročníku se zopakuje, což svědčí o jejich velkém úspěchu.

Studentské akce jsou naplánovány na jarní a letní měsíce a přednáška Kavárny Universitas a diskuse Čaj o páté už odstartovaly. Přehled všech akcí najdete na webu UPCE nebo na sociálních sítích. Akce, která proběhne už v březnu, pod názvem Čaj o páté bude hostit Čestmíra Strakatého a Andrease Papadopulose z České televize.

 

Projekty podpořené v rámci letošního ročníku Rozjeď to:

  1. JenTak Fest – setkání hudebníků s improvizačním koncertem, navazuje na akce JenTak hraní
  2. Na lásku se nikdo neptal – přednáška výstava na téma Dějiny queer lidí v první pol. 20. století
  3. Čaj o páté – rozhovory a besedy se zajímavými osobnostmi v kampusu UPCE
  4. Dobročinný běh a pochod Silver A – sportovně-kulturní akce pro všechny věkové kategorie, 2. ročník ve spolupráci s Památníkem Zámeček
  5. Kavárna Universitas – přednášky odborníků na aktuální témata v Divadle 29
  6. UPCE-CON pro Japonsko – poznání japonské kultury i prostor pro nadšence a cosplayery
  7. Flag Parade ESN Pardubice – pochod a prezentace zahraničních studentů k poznání jiných kultur
  8. Pardubický karaoke večer – propojení studentů a obyvatel města nad hudbou a zábavou

Více se dozvíte na této stránce.