Krádež ve firmě na Pardubicku: Cizinci si odváželi kabely, teď jim hrozí vězení

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICKO – Kriminalistům se tento týden podařilo objasnit opakované krádeže elektro kabelů ve firmě na Pardubicku. Pachatelem je trojice cizinců ve věku dvaceti, sedmadvaceti a osmatřiceti let. Všem teď hrozí roky za mřížemi.

K majetkové trestné činnosti docházelo v posledním čtvrtletí minulého roku. Ve firmě byli pachatelé hned čtyřikrát a šli výhradně po elektro kabelech, celkem za téměř dvě stě tisíc korun. „Poprvé v říjnu loňského roku navštívil areál společnosti sedmadvacetiletý muž sám. V dalších případech si už s sebou bral komplice, kteří zůstávali u auta a pomáhali mu s naložením odcizených kabelů. Byli domluvení, že si utržený zisk z prodeje mezi sebou rozdělí,“ popsala mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Scénář se vždy opakoval. Pachatelé přijeli k areálu vozem Volkswagen, sedmadvacetiletý muž sám poškodil oplocení a vnikl do areálu, ze kterého ukradl kabely nebo kabely navinuté na cívkách. Následně vše společně naložili a odjeli. „Některé kabely si podělili a prodali sami, jiné skončily „opracované“ ve sběrně druhotných surovin,“ dodala Muzikantová.

Jak budou potrestáni?

Kriminalisté proti trojici zahájili trestní stíhání. Všichni se k trestné činnosti přiznali a svého jednání litovali. Sedmadvacetiletý muž prý peníze potřeboval na údajné zaplacení svých dluhů. Vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Teď mu hrozí vězení až na pět let nebo peněžitý trest. Osmatřicetiletému muži hrozí trest vězení až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Poslednímu a nejmladšímu muži hrozí vězení až na čtyři roky, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci za spáchání trestného činu legalizace z výnosů trestné činnosti.