VIDEO: Žena vypila dvě lahve vína a způsobila dvě dopravní nehody

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICKO – Kombinace dvou lahví vína a noční projížďky autem nemohla dopadnout dobře. Policisté zastavili v pátek před půl jednou ráno v ulici na Drážce řidičku, která přímo před nimi narazila do obrubníku. Šestačtyřicetileté ženě teď hrozí vězení.

Hlídku zaujalo vozidlo značky Škoda Citigo, které před jejich zraky narazilo do vyvýšeného obrubníku, poškodilo si kolo a ztratilo poklici. Jeho řidička ale i přes to pokračovala dál v jízdě. Policisté se rozhodli vozidlo zkontrolovat. „Zjistili, že za volantem sedí žena, ze které byl silně cítit alkohol. Nejdříve požití alkoholu před jízdou tajila, ale dlouho jí to nevydrželo. Domněnku policistů potvrdila pozitivní dechová zkouška s hodnotou 2,07 promile,“ sdělila mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Ukázalo se, že auto mělo poškozenou i přední část. Žena se přiznala, že v Kotkově ulici se také neudržela v jízdním pruhu, najela přes vyvýšený obrubník na travnatou část a při návratu zpět přejela silnici k levému okraji, kde narazila do zaparkovaného vozidla značky Opel Astra. Dále vyšlo najevo, že nárazem došlo ještě k poškození druhého, za ním stojícího vozidla značky Škoda Octavia. Škoda se na zaparkovaných vozidlech vyšplhala na pětadvacet tisíc korun.

Policisté ženě sebrali řidičský průkaz. V případě odsouzení hrozí nyní řidičce šest měsíců až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

https://youtu.be/NSb988MkjbQ?feature=shared