Honička hlídky s řidičem skončila havárií. Proč se muž snažil ujet?

Zdroj: Policie ČR Pardubice

ORLICKOÚSTECKO – Osmadvacetiletý řidič se pokusil v sobotu 9. března před desátou hodinou večer ujet hlídce policistů. Uháněl po silnici mezi obcemi Sázava u Lanškrouna a Lubníkem a po projetí zatáčky se převrátil s autem na střechu.

Hlídka si v obci všimla rychle jedoucího vozidla a rozhodla se ho zastavit. Řidič vozidla ale zareagoval přesně opačným způsobem a začal zrychlovat. „Ujíždějícímu vozidlu se nakonec stala osudnou pravotočivá zatáčka. Po jejím průjezdu najelo vlevo na nezpevněnou komunikaci, přetočilo se přes střechu a havarovalo. V té době byli policisté přibližně tři sta metrů od vozidla,“ popsala mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Na místo vyjela záchranka, řidič ani spolujezdec ale naštěstí zranění neutrpěli. Řidič následně odmítl dechovou zkoušku, drogový test i odborné lékařské vyšetření ke zjištění přítomnosti alkoholu či jiných návykových látek. Policisté dále odhalili zákaz řízení motorových vozidel, který muži začal platit letos v lednu. Jako bonus skončila vozidlu značky Saab platnost technické kontroly už minulý rok v září.

Řidiči teď hrozí vězení až na dva roky za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ani odmítnutí testů se neobejde bez trestu. Za to mu hrozí sankce od pětadvaceti do pětasedmdesáti tisíc korun, zákaz činnosti na osmnáct měsíců až tři roky.