Zapojte se do akce Do práce na kole a zlepšete si pohybem své zdraví

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Od května se můžete zapojit do Květnové výzvy akce Do práce na kole, která se v republice koná už po čtrnácté. Utvořte týmy po dvou až pěti lidech a do práce se po celý měsíc vydejte na kole nebo pěšky. Díky akci se ulehčí dopravě ve městě a tomu, kdo překoná výzvu, se zlepší jak psychická, tak i fyzická kondice.

Lidé díky účasti zjistí, že pohybovat se po Pardubicích je rychlé, pohodlné a vlastně i zábavné. “Do práce na kole pořádá během roku celkem tři akce, přičemž ta Květnová je nejdelší, v lednu a září se jedná o týdenní výzvu. Současně také probíhá soutěž Cykloměsto roku, ve které máme z minulého roku jednu výzvu. Loni ji totiž vyhrál Hradec Králové a Pardubice se umístily na druhém místě. A to je něco, co chceme letos změnit,” řekla náměstkyně primátora města zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

Princip je jednoduchý. Účastníci vytvoří týmy po dvou až pěti lidech a po celý měsíc budou do práce jezdit na kole nebo chodit pěšky a své trasy poté zapíší do aplikace. V hlavní kategorii je důležitá pravidelnost pohybu, ve vedlejších se pak hodnotí například výkony jednotlivců. Tým se může skládat z rodinných příslušníků nebo firem. Startovné pak může, stejně jako v případě pardubického magistrátu, za účastníky uhradit zaměstnavatel. Registrovat se lze až do konce dubna. V loňském roce se do Květnové výzvy přihlásilo rekordních 25 621 účastníků z padesáti dvou měst České republiky, kteří dohromady zapsali přes 696 000 cest. V přepočtu na kilometry se jednalo o zhruba 5 700 000 kilometrů, což odpovídá zhruba 739 tunám ušetřeným emisí CO2. O podrobnostech výzvy se dočtete na webové stránce Do práce na kole.