Krvavé rány a strach v očích. Šest psů z nezvládnutého chovu skončilo v útulku v Lanškrouně

Zdroj: Útulek Lanškroun

LANŠKROUN – Vyhublí psi v otřesném stavu, s bolestivými lézemi po těle a záněty kůže po těle přijal útulek Pet Heroes v Lanškrouně. Jde o tři feny a tři psy, kteří jsou na první pohled značně zanedbaní a zbídačení.

Bez řádné veterinární péče a krmiva živořila na dvorku rodinného domu šestice psů. Kvůli svému zdraví se jejich majitelka uzavřela před okolním světem a rodinou i se svými psy, kterých se nechtěla vzdát, i když o ně nezvládala pečovat.  „Psi se hrbí, od přerostlých drápků je bolí tlapky, trpí průjmy. Mají silné záněty kůže, také stav zubů je hodně špatný. Srst měli špinavou a plnou dredů. “ popsala vedoucí útulku Pet Heroes Renata Kristková. Jedna z fen má navíc takzvaný krysí ocas. Je úplně holý, což znamená problémy se štítnou žlázou. Další fena se nepostaví na zadní nohu. Psi jsou na tom opravdu špatně, našlo se i několik hodně ošklivých zranění z minulosti.

Psi zatím dostali antibiotika a půjdou na rentgeny, sono, krevní a další testy. Následně je čeká léčba a také operace. „Doufáme, že nebudou mít žádné vážné následky a podaří se je vyléčit, aby mohli v budoucnu hledat nové rodiny, kde jim už nikdo nebude ubližovat,“ dodala Kristková.

Protože péče u veterináře vyjde na minimálně 60 000 korun, bude útulek vděčný za každý dar na péči o ně. Pokud chcete pomoci, přispějte na darovacím portálu Darujme nebo na účet 2288471053/5500, VS 202413.

Zdroj: Útulek Pardubice
Zdroj: Útulek Lanškroun
Zdroj: Útulek Lanškroun