V Hanzově léčebně v Luži začne velká rekonstrukce pavilonu M

Zdroj: Hamzova Léčebna

KOŠUMBERK – V Hamzově léčebně, která je zaměřena na rehabilitační léčbu u dětí a dospělých pacientů, se plánuje zásadní rekonstrukce celého pavilonu M. Pavilon je v provozu od dvacátých let minulého století a původně sloužil jako školní budova pro hospitalizované pacienty.

Léčebna patří mezi historicky nejstarší v Česku. Dospělým nabízí rehabilitační program u všech stavů po operacích, úrazech a po onemocněních hybného a nervového systému, včetně cévních příhod mozkových nebo zánětů mozku. V současnosti pavilon nevyhovuje potřebám moderní medicíny, která je v zařízení poskytována. „Po rekonstrukci pavilonu vznikne 60 lůžek, zejména pro dospělé pacienty, po kritických stavech například po neuroinfekcích. Přibydou zde nové pokoje vysokého standardu s vlastním sociálním zařízením a vytvořen prostor pro rehabilitaci včetně nezbytného zázemí pro personál, což zaručuje vyšší standard poskytované péče,“ uvedl ředitel léčebny Václav Volejník. Celková rekonstrukce od doby vzniku pavilonu neproběhla žádná, pouze před čtrnácti lety vznikl ve středním křídle rehabilitační bazén.

V léčebně se léčí i děti s postižením nervového a pohybového systému, stavy po úrazech, zánětech, po operacích, cévních příhodách mozkových i míšních. Léčí se tu bolestivé stavy hybného aparátu, děti po popáleninovém úrazu, onkologickém onemocnění, dlouhodobé imobilizaci, po úrazech, zánětech a operacích.