Na pardubickém zámku vznikne nové návštěvnické centrum

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Prostory pardubického zámku přichází navštívit stále více lidí, loni dokonce přes sto šedesát tisíc. To vše si zaslouží nabízet návštěvníkům také základní doprovodné služby. Plnohodnotné návštěvnické centrum dostává proto po odchodu galerie do Automatických mlýnů konečně šanci na zahájení stavby.

Projekt na výstavbu návštěvnického centra zámku je hotov už od roku 2020. „Využívá budovu čp. 3, kde sídlily výstavní sály bývalé Východočeské galerie. Do přízemí umísťuje návštěvnické centrum a do patra výstavní prostory pro expozice vymístěné z historického paláce, což se týká hlavně stálé expozice přírody,“ objasnil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. stavební práce budou probíhat za plného provozu muzea a zároveň se stavbou reprezentativního sálu v paláci. Po celou dobu stavby mohou využívat jak stavbaři, tak i návštěvníci a zaměstnanci pouze jednu přístupovou cestu.

Na celý projekt získal Pardubický kraj Rozhodnutí o poskytnutí dotace v maximální výši 68 milionů korun. „Rekonstrukce díky tomu přispěje k ochraně památkových hodnot hospodářských budov Zámku Pardubice a zkvalitní provozní vazby celého areálu,“ doplnil radní Pardubického kraje Ladislav Valtr.