V Lanškrouně je v plánu výstavba nové sportovní haly a koupacího biotopu

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

LANŠKROUN – Sportovní hala, která vznikne v Lanškrouně, začne sloužit veřejnosti, ale také středním i krajským školám z hlediska výuky tělesné výchovy. Dalším projektem je biotop u Dlouhého rybníka.

Ve městě jsou tři školy a například gymnázium vůbec nemá svoji tělocvičnu. „Požadavky našich škol na modernizaci infrastruktury pro výuku tělesné výchovy vnímáme a v minulosti jsme již o tomto tématu hovořili s vedením města,“ řekl radní Pardubického kraje Josef Kozel. V dopoledních hodinách by hala mohla být využívána pro tělesnou výchovu a v odpoledních hodinách by sloužila veřejnosti a sportovním klubům.

Dalším městským projektem je vybudování koupacího biotopu v oblasti Dlouhého rybníka. „Dlouhodobě jsme hledali cestu, jak řešit čisté koupání, po kterém se každou sezónu v lokalitě lanškrounských rybníků volá. Rybník Dlouhý slouží jako chovný se vším, co k tomu patří. naším zadáním bylo, že chceme areál blízký přírodě, protože sousedí s nedalekou přírodní rezervací,“ objasnil starosta města Radim Vetchý. V rybníce je sypaná hráz s tím, že vznikne přes dva tisíce metrů čtverečních koupání. Kolem areálu pak povede stezka, bude nová restaurace a v řešení i parkoviště.