Rekonstrukce basketbalové haly Dukla Sportovní je na spadnutí. Vznikne tam špičkové tréninkové centrum

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Obnova basketbalové haly v ulici v Ráji má začít už letos a doba výstavby je naplánována na přibližně sedmnáct měsíců. Plánované úpravy zahrnují rozšíření technické infrastruktury a modernizaci administrativních, sportovních a ubytovacích prostor.

Nová hala má sloužit hlavně pro klubové zápasy a tréninky mládežnických týmů BK Pardubice. Stávající je již ve velmi špatném technickém stavu a kapacity tělocvičen pro sálové sporty nestačí. „Součástí projektu je zdvojnásobení tréninkových ploch. Je to první krok k zahájení tolik očekávané rekonstrukce areálu Dukly sportovní. Z těchto důvodů nechceme již čekat na státní dotace, ale díky zodpovědnému hospodaření jsme schopni se pustit do obnovy z vlastních zdrojů s tím, že případná dotace, o kterou budeme žádat Národní sportovní agenturu by byla spíše příjemným bonusem,“ objasnil první náměstek města Jakub Rychtecký. Celý projekt bude tvořit jednotný blok a ten rozšíří další fáze sportovního areálu.

Basketbalový klub využívá halu každý den, ale i tak musí využít další tělocvičny ve městě, aby se zvládlo odtrénovat  200 dětí v devíti týmech a pěti přípravkách. Dopoledne ji využívá sportovní gymnázium a ZŠ Resslova na tělesnou výchovu nebo tréninky, rovněž tak hendikepovaní sportovci a další školy. „Po rekonstrukci budou velkou výhodou dvě nová hřiště a možnost provádět dva tréninky současně,“ dodal Rychtecký.

Z basketbalové haly vznikne špičkové tréninkové centrum. Co všechno v ní najdete?

V prvním patře se počítá se vstupní halou s recepcí a novým schodištěm. Ty budou propojeny se zázemím, jako jsou šatny na východní straně, posilovna a provoz balneoterapie. Uvnitř je umístěno basketbalové hřiště s výsuvnými tribunami pro diváky s kapacitou čtyři sta míst a dvěma hřišti. Ve druhém patře potom hostel pro sportovce s kapacitou 12 lůžek a administrativní prostory. Návštěvníci zde najdou také sociální zařízení a bufet. Na střechu se počítá se solárními panely. V řešení je i doprava, kde se posílí počty parkovacích míst. Letos dělníci zdemolují objekt dřevníku v části areálu u haly, který uvolní prostor dalším parkovacím místům.