Žena si dopisovala s údajným lodním inženýrem. Poslala mu na ostrov přes čtvrt milionu

Zdroj: Policie ČR Pardubice

ORLICKOÚSTECKO – Další z mnoha obětí internetových podvodů se stala sedmačtyřicetiletá žena z Chocně. Prostřednictvím seznamky komunikovala s podvodníkem, který z ní postupně vylákal dvě stě šedesát tisíc korun. Dokonce si sjednala i půjčku.

Žena se chtěla seznámit na seznamce s lodním inženýrem, plavícím se do Indie. S podvodníkem si dopisovali přes email od února letošního roku. „Po určité době jí informoval o poškození lodního šroubu a nouzovém přistání na jednom z ostrovů, na kterém měli posádku lodi přepadnout piráti a zabít několik jeho kolegů. Z tohoto důvodu potřeboval dostat svoje osobní věci do bezpečí a s tím mu měla pomoci právě ona,“ popsala mluvčí policie Andrea Muzikantová. Balíček měl prý z ostrova poslat spediční službou, žena měla zaplatit část poštovného a zbytek až po převzetí.

Následně ženě volala spediční služba a sdělila jí podmínky. Za prvé měla zaslat skoro třicet tisíc korun za balíček, který měl dorazit do Ostravy. Po několika dnech byla informována o tom, že balíček skončil v Dublinu a je potřeba zaplatit clo. Ženě přišla částka za clo moc vysoká, ale lodní inženýr jí vysvětlil, že v balíčku pak najde i jeho platební kartu, ze které si peníze za clo vybere. Poškozená už další peníze ale neměla, sjednala si proto půjčku a poslala mu dalších dvě stě třicet tisíc korun. Balíčku se samozřejmě nedočkala.

Poškozená svůj příběh oznámila choceňským policistům. Neznámého pachatele v případě odsouzení čeká vězení až na pět let nebo peněžitý trest.