Pět studentek svitavského gymnázia získalo zlatou úroveň v mezinárodním projektu DofE

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Gymnazistky ze Svitav získaly díky projektu DofE cenné zkušenosti. Díky němu mladí lidé objevují své místo na tomto světě a překonávají své komfortní zóny.

Program funguje v Čechách už od roku 1995. V roce 1956 ho založil vévoda Edinburghu. „Účastníky motivuje v osobním rozvoji, smysluplném trávení volného času a přináší klíčové dovednosti pro budoucí studium i kariéru,“ řekla mluvčí města Kateřina Kotasová. Používá se už na více než 230 školách a organizacích po celé České republice a věnuje se mu více než 5000 účastníků. Kdo se zúčastní, může dosáhnout tří různých úrovní – bronzové, stříbrné a zlaté. Nejvyšší z nich získalo pět studentek gymnázia ve Svitavách. Na ceremoniálu ve Valdštejnském paláci si převzali zlatý odznak Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Na radnici města je přivítal i starosta města David Šimek s místostarostkou Dittu Kukaňovou, kteří se od studentek dozvěděli, že v rámci dobrovolnictví je naplňovalo doučování, některé pomáhaly např. s vrstevnickým mentoringem v Bonanze. Mluvili také o expedicích, například do italských Dolomit a na Sněžku, kde si děvčata dokonce „sáhla na dno“.

O čem projekt DofE vlastně je:

Účastník se pravidelně věnuje aktivitám ze tří oblastí – pohyb, dovednost a dobrovolnictví, každé z nich hodinu týdně. U každé aktivity si stanoví určitý cíl, který ho motivuje a posouvá dál. Na konci pak absolvuje týmovou expedici v přírodě. Program je určen pro věkové kategorie od 14 do 24 let. Pokud vás to zaujalo, podívejte se na stránku zde, kde se dozvíte podrobné informace.