V červnu můžete zavítat na letecký den v Žamberku. Připraven je bohatý program

Zdroj: Aeroklub Žamberk

ŽAMBERK – Na leteckém dni Aeroklubu Žamberk se opravdu nebudete nudit. V sobotu 22. června od jedné hodiny odpoledne je pro vás připraveno odpoledne plné letecké zábavy, soutěží o hodnotné ceny, atrakcí pro děti i lahodného občerstvení.

Letos přichází organizátoři leteckého dne s ještě atraktivnějším programem. Kromě již tradiční účasti několikanásobného mistra světa v letecké akrobacii a vítěze seriálu Red Bull Air, bude jedním z vrcholů leteckého dne například premiérové vystoupení skupiny Pterodactyl Flight. Ti se zaměřují na rekonstrukce vzdušných soubojů z první světové války, včetně replik nepřátelského letiště. „Další zásadní novinkou se stane přistání legendárního dvojplošníku Boeing Stearman, který známe z mnoha filmů. Letoun, jenž sloužil k výcviku amerických pilotů, bude dokonce v původním historickém zbarvení,“ objasnil jeden z organizátorů leteckého dne, Jan Václavík.

Již tradiční hvězdou se stane také letecký akrobat Martin Šonka a vy uvidíte vystoupení plné dechberoucích obratů a figur, které umí jen pár pilotů po celém světě. Užijete si jeho let i s komentářem přímo z kokpitu. Poté následuje autogramiáda. Střední škola letecké a výpočetní techniky Odolena Voda má pro vás připraven stánek s leteckými simulátory, například proudového letounu L-39 Albatros s vystřelovací sedačkou, kde si vše můžete vyzkoušet. Nebudou chybět ani soutěže o atraktivní ceny a zábava pro celou rodinu. Soutěže najdete už nyní na facebookových stránkách zde.

Zdroj: Aeroklub Žamberk