Titul mistrů světa ve sjezdu na divoké vodě obhájili Suchánek s Rolencem

Foto: Pavel Šupka

VYSOKÉ MÝTO – O uplynulém víkendu pokračoval Český pohár ve sjezdu na divoké vodě dvěma závody na Tanvaldské Kamenici. V neděli se jelo o tituly mistrů ČR dospělých ve dlouhém sjezdu, které získali vysokomýtští závodníci Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc.

Jednou z technicky nejnáročnějších tratí v seriálu Českého poháru je řeka Kamenice. Má velmi kamenitý terén a dokáže závodníky dokonale prověřit. „Na trať závodů se vydala i trojice vysokomýtských závodníků. Suverénním způsobem zvládli stejně jako na Čeňkově Pile své závody v kategorii C2 muži Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc, kteří s přehledem v obou dnech zvítězili a již posedné v řadě získali tituly mistrů ČR,“ řeka mluvčí města Marie Lněničková. Tři naši závodníci se postavili na start v kategorii singlkanoistů, kde zkušeného Daniela Suchánka doplnili věkem ještě junioři Ondřej Kvapil a Matěj Kotrba.

Daniel Suchánek sice v sobotu chyboval a po eskymáckém obratu skončil na nepopulárním čtvrtém místě. V nedělním závodě si ovšem po bezchybné jízdě dojel pro bronzovou medaili z mistrovství ČR. V pořadí mezi muži skončil jako devátý Ondřej Kvapil, mezi juniory dvakrát první. Matěj Kotrba se v sobotu při závodu zaklínil v soutězce mezi kameny. Závod sice dokončil, ale byl diskvalifikován pro poskytnutou cizí pomoc. V neděli ale vybojoval dvanácté místo a mezi juniory skončil druhý za svým oddílovým kolegou.

Z výsledků MČR:
C1 muži:
1. Rolenc, Pardubice
2. Vaněk, VS Tábor
3. Suchánek, SKK Vysoké Mýto
9. Kvapil, SKK Vysoké Mýto, 1. místo – junioři
12. Kotrba, SKK Vysoké Mýto, 2. místo – junioři

C2 muži:
1. Suchánek – Rolenc, SKK Vysoké Mýto – Pardubice
2. Beier – Beier, Trutnov – Pardubice
3. Němec – Veselý, Pardubice

Z výsledků 3. ČP:
C1 muži:     
1. Rolenc, Pardubice
2. Vaněk, VS Tábor
3. Beier, Trutnov
4. Suchánek, SKK Vysoké Mýto
9. Kvapil, SKK Vysoké Mýto, 1. místo – junioři
Kotrba, diskvalifikován

C2 muži:
1. Suchánek – Rolenc, SKK Vysoké Mýto – Pardubice

Luděk Roleček, Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto