Vydejte se do Východočeského divadla o Pardubické muzejní noci a užijte si spoustu prohlídek

Zdroj: VČD Pardubice

PARDUBICE – O Pardubické muzejní noci se otevřou prohlídky zákulisí a zábavné herecké workshopy Východočeského divadla, a to v pátek od pěti hodin do čtvrt na sedm večer. Těšit se můžete na paralelní programy – s herci a dalšími zaměstnanci si projdete všemi zákoutími budovy a děti si mezitím vyzkouší, jak hrát divadlo. Vstupné je zdarma.

Muzejní noci ve velkých evropských metropolích se mnoho let snaží atraktivním způsobem prezentovat své kulturní dědictví. „Muzea a galerie pro noční návštěvníky připravují kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání,“ informoval PR manažer divadla Radek Smetana.

V Pardubicích se Muzejní noc poprvé uskutečnila v roce 2004 v Praze pod hlavičkou Národního muzea. Překvapivý zájem muzejních institucí o novou formu propagace a popularizace muzejnictví a její až nečekaný ohlas u široké veřejnosti, samovolně přešel ve vznik celorepublikového Festivalu muzejních nocí.