Hasiči po víkendu zasahovali v jeden den u pěti dopravních nehod

Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Celkem pět dopravních nehod řešili hasiči v úterý 21. května na různých místech kraje. V Ostřešanech, Žamberku, Úhřeticích, České Třebové i Pardubicích řídili dopravu, prováděli protipožární opatření a poskytovali předlékařskou pomoc.

K první dopravní nehodě, kdy se střetly dvě osobní auta,  vyjížděla jednotka hasičů ze Žamberku po druhé hodině odpoledne. Při nehodě tři osoby utrpěly zranění a záchranka je odvezla do nemocnice na vyšetření. Poté hasiči provedli protipožární opatření, řídili dopravu a odstranili auto na kraj silnice. „Také do Ostřešan vyjela jednotka z Pardubic před patnáctou hodinou odpoledne. Zde se nehoda obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření,“ uvedl zastupující mluvčí hasičů Miroslav Polák.

K dalšímu střetu aut vyjela jednotka hasičů z Chrudimi. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Také v Pardubicích  se srazilo před půl pátou odpoledne osobní auto s chodcem. „Po poskytnutí předlékařské pomoci byl chodec transportován ve vakuové matraci do nemocnice,“ dodal Polák.