Už od června můžete jezdit vlakem z nové železniční zastávky Pardubice centrum

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Novou vlakovou zastávku najdete od 9. června u podchodu, který propojuje Sladkovského a Rokycanovu ulici. Začínat a končit zde budou osobní a spěšné vlaky.

V dané lokalitě může v budoucnosti vyrůst také nová čtvrť, která přítomnost železniční zastávky zatraktivní. „Zastávka má za cíl výrazně zlepšit dopravní obslužnost města, což je zásadní nejen pro místní obyvatele, ale také pro návštěvníky a zaměstnance zdravotnického střediska, které se nachází v bezprostřední blízkosti zmiňované stanice,“ objasnil primátor města Jan Nadrchal. Do podchodu, zvaného myší díra, ústí nový tubus, kterým se dostanete na nástupiště. Přijít ale můžete i po přístupové cestě z ulice Jana Palacha.

Začáteční i konečnou stanici zde mají osobní a spěšné vlaky na Hradec Králové a v dopravních špičkách ráno a odpoledne také na Chrudim. „Dohromady se v objednávce Pardubického kraje jedná o 48 párů vlaků, které tak začnou zajíždět prakticky do centra Pardubic,“ řekl náměstek primátora města Jan Hrabal. Hlavní výhodou je propojenost jak do „myší díry“, tak do podjezdu na 17. listopadu. Zastávka má oboustranné nástupiště, dlouhé sto čtyřicet metrů a široké skoro devět metrů mezi dvěma novými kolejemi. Cestující potěší i kryté šikmé třímetrové chodníky a výška nástupiště, která umožní pohodlný nástup do vlaku. Součástí jsou samozřejmě i přístřešky, lavičky, osvětlení peronu a přístupových cest. Projekt zahrnuje také instalaci informačního systému, orientačního systému, rozhlasu a kamer.