VIDEO: Vražda na náměstí v Jevíčku: Muž surově zabil partnerku

Zdroj: Pixabay

JEVÍČKO – K surovému napadení ženy došlo 4. června na náměstí v Jevíčku. Žena i přes rychlou pomoc záchranářů zraněním na místě podlehla. Kriminalisté z vraždy obvinili jejího čtyřiatřicetiletého partnera.

Policisté z výpovědi svědků a kamerového záznamu označili jako podezřelého partnera ženy a vyhlásili po něm celostátní pátrání. Během noci a dalšího dne po muži pátrali policisté z našeho i sousedních krajů, kynologové i letecká služba. Ve středu ráno přišla informace, že by se podezřelý mohl pohybovat v Brně. Ten den, po zhruba dvaceti dvou hodinách od spáchání skutku, policisté hledaného u brněnské ZOO zadrželi. „Po nezbytných administrativních úkonech byl podezřelý předán pardubickým krajským kriminalistům a následně obviněn z trestného činu vraždy spáchané zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Měl za pomoci tlačné pěstní dýky napadnout ženu více jak dvaceti bodnými a bodnořeznými ranami na hlavě, krku, hrudníku a horních končetinách. Příčinou smrti ženy se stalo bodnořezné poranění krční míchy,“ popsala mluvčí policie Markéta Janovská.

Muž se k činu přiznal. Důvodem jeho jednání byly dlouhodobější partnerské rozpory, na které se policisté v průběhu dalšího vyšetřování zaměří. V minulosti byl muž dokonce opakovaně trestán pro násilnou trestnou činnost a v současnosti je na něho podána obžaloba pro násilný trestný čin, kterého se měl dopustit na stejné poškozené, jako v našem případě. Nyní mu hrozí patnáct až dvacet let za mřížemi nebo výjimečný trest.