Jak vypadají nové vlaky RegioFox a kudy pojedou?

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Brzy se projedete novými vlaky značky RegioFox, které postupně spouští do provozu od neděle 9. června České dráhy společně s Pardubickým krajem. První promojízdy se měly uskutečnit v sobotu 8. června, ale s ohledem na tragickou nehodu, která se stala minulý týden neproběhly.

Několik let trval nákup, výroba i nasazení RegioFoxů do ostrého provozu. Nové motorové vozy mají přinést výrazné zlepšení kvality v regionální dopravě. „Nové soupravy pojedou na trati mezi Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem, ale o víkendech i mezi Žďárcem u Skutče a Svitavami. Celkem jsme objednali sedm vozů za 665 milionů korun,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Jde o moderní bezbariérové vozy, které mají kapacitu sto patnáct míst pro sezení a pojedou maximální rychlostí sto dvacet kilometrů za hodinu. K dispozici je palubní wifi, klimatizace i další vybavení.

Dvoudílné „lišky“ mají spalovací motor nejnovější generace, splňující přísné emisní normy a mohou využívat i biopalivo HVO, které ještě více sníží ekologické dopady provozu. „Díky nasazení RegioFoxů se nám uvolní vozy RegioNova, které budou nově jezdit na tratích Přelouč – Heřmanův Městec a Chrudim – Moravany – Holice. Jsem přesvědčený, že spolu s novými vozy RegioSpider, kterých pojede celkem patnáct, výrazně zvýšíme komfort cestujícím,“ dodal náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš. Další informace o nasazení nových vlaků a změnách jízdních řádů najdete na této stránce.