VIDEO: Silniční kontrola odhalila cizince s padělaným řidičákem. Za co mu ještě hrozí roky vězení?

Ilustrační foto

CHRUDIMSKO – Policisté se 1. června po sedmé hodině večer rozhodli zastavit podezřelé auto značky Opel v Průmyslové ulici. Následná kontrola odhalila opilého cizince s padělaným řidičákem, který je navíc na našem území nelegálně.

Řidič policistům vjel na křižovatce přímo do cesty a následně s vozidlem prudce najel do krajnice. „Už při prvním kontaktu policisté z řidiče cítili alkohol, což následně potvrdila dechová zkouška, která mu v dechu prokázala více než dvě promile. Policisté proto muži zadrželi řidičský průkaz cizí státní příslušnosti a zakázali mu další jízdu,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kopecká.

Policisté z odboru cizinecké policie poté zjistili, že řidičský průkaz čtyřiatřicetiletého muže je kompletně padělaný a muž není držitelem žádného řidičského oprávnění na našem území. Následně zjistili, že se na našem území zdržuje nelegálně, takže s ním bylo okamžitě zahájeno řízení o správním vyhoštění. Nyní hrozí cizinci až tři roky vězení za ohrožení pod vlivem návykové látky a padělání a pozměnění veřejné listiny.