Hrad Košumberk rozšířil zázemí pro své návštěvníky

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

LUŽE – Po etapách dochází k postupné realizaci záchrany kulturní památky hradu Košumberk. Projekt je zaměřený především na statické zajištění stavebních konstrukcí a konzervaci hradní zříceniny a v současnosti přibylo i sociální zařízení pro návštěvníky.

Hrad Košumberk se stal jak dominantou Luže a okolí, tak významným turistickým místem  v rámci celého Pardubického kraje. „Městu, které je jeho vlastníkem, se podařilo vybudovat nové sociální zařízení v prostorách bývalé konírny. O dalším postupu záchrany hradu jednal se starostou Luže Ladislavem Peterkou hejtman Pardubického kraje Martin Netolický,“ uvedl mluvčí Pardubického kraje Dominik Barták.

S ohledem na to, že na hradě probíhá velké množství kulturních i společenských akcí, je nutné vybudovat odpovídající sociální zařízení. „To bylo dlouhé roky řešeno mobilními toaletami, což i s ohledem na ráz památky nebylo vhodné,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Kraj proto přispěl městu, které vlastní hrad, šest set tisíc korun na jeho vybudování.