Třetí ročník oblíbené Svitaverny začíná už v sobotu. Přijďte si pochutnat na dobrotách

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Svitavská Top akce Svitaverna se nezadržitelně blíží. Těšit se můžete na bohatou nabídku jídel světové i domácí kuchyně, na ochutnávky, kuchařskou show, divadla, workshopy a spoustu zábavy. Začíná v sobotu 22. června od 12 hodin v parku Jana Palacha.

Velké oblibě se v posledních letech těší festivaly jídla. První Svitaverna začala v roce 2022 a ve městě se dobře uchytila. „První ročník Svitaverny měl úspěch. Jistě si spousta z vás, kteří jste tehdy do parku zavítali vzpomene, dnes už s úsměvem na tváři, že účast byla nečekaně vysoká, až nebylo relativně v podstatě co jíst. Do dalších ročníků jsme se poučili a letos se máme opět na co těšit,“ uvedla mluvčí města Kateřina Kotasová. Na pódiu předvede své kuchařské umění a možná prozradí i nějaké triky Vojtěch Petržela, který se stal Kuchařem roku 2019/2020. Nebudou chybět ani atrakce pro děti včetně divadla a dětského vaření. Přijedou zahrát kapely jako je svitavský SYxtet, Rozálie Havelková a hlavní hvězdou programu se stane slovenský zpěvák Adam Ďurica.

Letos můžete v rámci Svitaverny opět ochutnat vína. Ve sklípku najdete sedm vzorků z vinařství Rajhradské Klášterní. Čas degustace si ale musíte zaregistrovat předem. Začínat se bude v 15, 16, 17, 18 a 19 hodin. Registrujte se zde.