Křižovatka u bývalé pošty je otevřena. Práce na zatrubnění Studeného potoka ale stále pokračují

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Řidiči, z důvodu probíhajících prací v první etapě rekonstrukce zatrubnění Studeného potoka stále není možné projíždět směrem od/k bazénu, ale pouze kolem budovy bývalé pošty na silnici T. G. Masaryka. Konec první etapy je naplánován na prosinec.

Již několik let se obyvatelé města potýkají v ulici Milady Horákové s dopravním omezením. Pod silnicí totiž vede zatrubněné koryto Studeného potoka, které bylo v havarijním stavu a nešlo vjíždět na silnici přímo nad jeho zatrubněním. Práce na jeho rekonstrukci jsou v plném proudu. Nejvíce se dotýkaly už od začátku křižovatky v ulici Milady Horákové s ulicí Tyrše a Fugnera. „Koryto bylo v minulosti otevřené a napájelo městský rybník, nacházející se v místě koupaliště. Později bylo u budovy současného gymnázia svedeno pod zem,“ uvedla mluvčí města Kateřina Kotasová.

Celou rekonstrukci a zatrubnění je potřeba řešit současně s přeložkami a novými trasami kanalizací a vodovodů, při kterých je nutné přeložit také ostatní inženýrské sítě. Samotné zpracování projektu trvalo skoro tři roky a realizace potrvá zhruba stejnou dobu. Práce jsou složité, proto byly rozděleny do etap. První potrvá do prosince a se zahájením další, kdy se práce posunou ke křižovatce u plaveckého bazénu, se počítá příští rok.