V rámci akce Do práce na kole nasbírali zaměstnanci magistrátu skoro osmnáct tisíc kilometrů

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Okolo sto magistrátních zaměstnanců se v rámci čtrnáctého ročníku Květnové výzvy dopravovalo do práce na kolech. Při svých cestách najeli celkem 17 684 kilometrů.

Do akce Do práce na kole se zapojil magistrát, firmy i jednotlivci, kteří dohromady postavily 323 týmů se 1015 účastníky. Jezdili na kole do práce nebo chodili pěšky. „Magistrát se do výzvy zapojil už pojedenácté, ale tentokrát se suverénně nejvyšší účastí. Oproti minulým ročníkům, kdy se počet účastníků průměrně pohyboval v rozmezí deseti až devatenácti lidí, nás letos bylo dohromady devadesát osm. Napříč celou radnicí jsme sestavili pětadvacet týmů, které dohromady nasbíraly 17 684 kilometrů“ objasnila náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

Dohromady s firmami i jednotlivci pak Pardubáci najeli přes 209,7 tisíc kilometrů a ušetřili tak skoro třicet čtyři tisíc tun CO2. V rámci Květnové výzvy tak celá republika ušetřila 690 tun CO2, což je ekvivalent toho, co stihne absorbovat asi 690 stromů za sto let a Pardubice se dostaly s počtem účastníků mezi top 8 v zemi.