Mateřskou školu Kamarád v Teplého ulici čeká rekonstrukce

Zdroj: MŠ Kamarád Pardubice

PARDUBICE – Do tříd mateřinky Kamarád se po plánované rekonstrukci vejde více předškoláčků. Opravami školky se navýší její kapacita celkem o stovku dětí. Přihlásit poté můžete děti bydlící od Opočínku přes Svítkov, Duklu, Višňovku až po Dražkovice, tedy ze třetího školského spádového obvodu.

V mateřské škole přibydou čtyři nové třídy, sociální zařízení, šatny, zázemí pro pedagogy a rozšíří se i stravovací prostory. „Rozšíření mateřské školy v ulici Teplého zahrnuje přístavbu dvoupodlažního objektu s cílem zvýšit kapacitu školky o sto dětí. Tento projekt je koncipován jako rozšíření školky o čtyři třídy, každá s kapacitou pro pětadvacet dětí včetně potřebného zázemí již pro dvouleté děti včetně úprav zahrady a nových herních prvků a potřebného sociálního zařízení,“ sdělil náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Cílem celého projektu je nejen zvýšit kapacitu, ale také zajistit kvalitní a bezpečné prostředí a pedagogický personál. Mimo zvýšení kapacity zahrnuje projekt rozšíření stravovacích prostor. Tím se zajistí kapacita pro přípravu a výdej jídel. Přibydou šatny, přípravné kuchyňky a prostory pro pedagogy. Střecha bude zelená s fotovoltaikou z jedné strany. „Stavební program je nastaven tak, aby nedošlo k zásadnějšímu omezení provozu v průběhu školního roku, včetně zajištění stravování, i tak bychom chtěli požádat rodiče o spolupráci a pochopení,“ doplnil Rychtecký.