Sluchátko volá Pardubice. Využijte nový bezplatný projekt psychoterapeutické podpory

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Pokud se někdo z vás dostane do tíživé životní situace, může využít bezplatnou psychoterapeutickou linku, která je určena pro všechny zájemce starší šestnácti let. Po zavolání čísla 212 812 540 budete okamžitě spojeni s psychoterapeutem.

Občas se stane, že je toho na člověka moc a život se zdá být příliš těžký. Mohou přijít události, jako je například rozchod s partnerem, vážná nemoc, úmrtí v rodině, pocit samoty, úzkosti, deprese. Nebo třeba sebevražda v okolí, obavy z války, pocit nejistoty, životní bilancování či strach. „Je smutným faktem, že získání včasné psychoterapeutické pomoci je v dnešní době stále pro mnoho lidí luxusem. Dlouhá čekací doba a vzdálenost nejbližší ordinace mohou být jen vrcholem ledovce. Maminky bez hlídání, nemohoucí senioři, nízkopříjmové rodiny, pacienti upoutaní na lůžko či pečující bez minuty nazbyt. To jsou jen někteří z těch, pro které je prezenční péče terapeuta téměř utopií. Právě pro ně existuje naše bezplatná, anonymní a okamžitá pomoc po telefonu,“ konstatovala ředitelka telefonické linky Kateřina Novotná.

Bezplatná linka funguje kolem padesáti hodin týdně. Terapeuti jsou připraveni zvednout pomyslné sluchátko a podat pomocnou ruku každému, kdo ji potřebuje. Pokud zavoláte na číslo 212 812 540, okamžitě se spojíte s psychoterapeutem, který se vám bude až padesát minut věnovat. Poté si domluvíte další zavolání. „V průběhu posledního hovoru společně proberete situaci a v případě potřeby vám  pomůže s vyhledáním další péče,“ dodala Novotná. Každý volající má k dispozici deset hovorů ročně. Pokud se zájemce nedovolá, ozve se mu další den psychoterapeut SMS zprávou a pak se dohodnete, kdy uskutečnit hovor.