SVITAVY – Plaváním můžete podpořit dvanáctiletou Nelinku, které lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Pokud dorazíte v sobotu 17. srpna na koupaliště ve městě, výtěžek ze vstupného poputuje na její léčbu.
U děvčete doktoři zjistili mozkovou obrnu, kvůli které trpí opožděným vývojem. Jejím rodičům se podařilo ji rozchodit, ale nyní shání jednapadesát tisíc, které by v dalším roce rodina využila na zaplacení jejího hipoterapeutického pobytu. „Program pobytu je vždy velmi nabitý. Zahrnuje jízdu na koni, canisterapii, čištění koní, fyzioterapii a další aktivity, které děti vždy moc baví,“ uvedla mluvčí města Kateřina Kotasová.
Společnost SPORTES a město Svitavy by rádi její léčbu podpořili. Pokud tedy přijdete na koupaliště si zaplavat, vybraná peněžní částka ze vstupného poputuje právě její rodině.
