Začíná dlouho plánovaná rekonstrukce Letohradské ulice

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Stavební práce na obnově úseku silnice od kruhové křižovatky až po železniční přejezd v Černovíru začíná už v pondělí 5. května. Stavba potrvá po celou sezónu a přinese jak nový povrch, tak zlepšení podmínek pro chodce a vyšší bezpečnost provozu.

Rekonstrukce silnice je rozdělena do dvou hlavních částí, a veškeré práce mají být hotové během jediné stavební sezóny. V každém úseku jsou práce jiné. „V úseku od kruhové křižovatky k odbočce na letiště proběhne výměna podkladních vrstev a pokládka nového živičného krytu, ve zbývající části až k Černovíru se obnoví povrch vozovky. Součástí rekonstrukce je také oprava mostních závěrů, dešťové kanalizace a propustků,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Ladislav Valtr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Během stavby ale můžete po silnici jezdit, a to vždy v jednom jízdním pruhu. Dopravu budou řídit pracovníci stavby nebo světelná signalizace. „Koordinace projektů s městy a obcemi je pro nás klíčová. Když opravy probíhají společně, šetříme čas, peníze i trpělivost lidí, kteří by jinak museli čelit několika omezením za sebou. Snažíme se práce plánovat tak, aby omezení byla co nejmenší a obyvatelé města je pocítili co nejkratší dobu,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.