
SVITAVSKO – Při dopravní nehodě, která se stala v obci Borušov ve čtvrtek 12. června, se střetlo osobní auto s motocyklistou. Motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice.
Všechny jednotky Integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku, vyjížděly včera do Borušova ke srážce auta s motocyklistou. „Kvůli vážnosti zranění motocyklisty byl přivolán vrtulník, pro jehož přistání hasiči připravili vhodnou přistávací plochu. Hasiči asistovali zdravotníkům při poskytování první pomoci motocyklistovi a následně byl transportován vrtulníkem do nemocničního zařízení. Řidič osobního automobilu vyvázl bez vážnějších zranění,“ uvedla na Facebooku mluvčí hasičů Vendula Horáková.
Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém krajia žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Hasiči z Moravské Třebové provedli po příjezdu na místo nehody protipožární opatření na havarovaných vozidlech, zajistili místo nehody a zasypali uniklé tekutiny, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí či dalších účastníků silničního provozu. Po dobu zásahu byla silnice uzavřena a doprava řízena kyvadlově. Příčiny celé nehody nyní šetří Policie ČR.

