
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Nenechte si ujít letní sérii komentovaných prohlídek Čtvrtky s historií, které vás provedou bohatou minulostí města. Cyklus procházek se koná každý čtvrtek odpoledne a první prohlídka se uskuteční 3. července od pěti hodin odpoledne.
Zpříjemněte si čtvrteční podvečery a objevte Moravskou Třebovou očima minulosti s historií pod nohama a průvodcem po boku. Cyklus procházek se koná u příležitosti letošního významného ocenění města titulem Historické město roku 2024. Můžete se těšit na zajímavé příběhy, historické souvislosti i architektonické poklady. „Tématem úvodního setkání bude Od gotiky k baroku – stavební vývoj města, během něhož se seznámíte s hlavními architektonickými proměnami Moravské Třebové. Další vycházky proběhnou v těchto termínech: 10., 17. a 31. července a 7. a 14. srpna. Každá z nich nabídne nové téma spojené s historií města. Témata budou vždy předem zveřejněna na oficiálním Facebooku města Moravská Třebová a na profilu Městského informačního centra,“ uvedla mluvčí města Lucie Krčmářová.
Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Prohlídky začínají vždy v pět hodin odpoledne před budovou radnice a minimální počet účastníků je pět osob. Účast je potřeba rezervovat, a to nejpozději den předem. Zájemci se mohou přihlásit na icentrum@mtrebova.cz, osobně v Městském informačním centru nebo telefonicky na 461 353 177 nebo 737 874 829.