Drama nedaleko Plzně! Mladík chtěl skončit svůj život skokem ze skály

PLZEŇ – V pátek 27. ledna 2023 v odpoledních hodinách se odehrálo jedno lidské drama. Vše do pohybu uvedl čtyřiadvacetiletý muž, který se dostavil na obvodní oddělení Plzeň-střed s alarmující informací.

Jeho o několik let mladší kamarád mu prý poslal několik SMS zpráv, že chce spáchat sebevraždu. Policisté okamžitě rozjeli pátrací akci, do které bylo nasazeno několik policejních hlídek, včetně speciální pořádkové jednotky a psovoda se služebním psem. Pátrání se zaměřilo na všechna místa, kde by se pohřešovaný mohl zdržovat. Před pátou hodinou odpoledne přišla dobrá zpráva od jedné z hlídek, že pohřešovaného vypátrali v lese nedaleko Plzně. Mladík seděl na okraji skály a odmítal se pohnout s tím, že přemýšlí o sebevraždě, a že jeho život nemá smysl.

Hrozilo, že skočí dolů, nebo z důvodu prochladnutí spadne, kdy pod ním bylo asi osm metrů volného prostoru. „V rámci běžného výkonu služby se na místo po chvíli dostavil kriminalista Městského ředitelství policie Plzeň, který s mladým mužem navázal kontakt a začal s ním opatrně komunikovat. Během hodinového rozhovoru se policista snažil muže uklidnit a přesvědčit ho, aby vyčkal na pomoc. Mezitím se na místo dostavili také hasiči, záchranáři a policejní vyjednavač. Oba policisté poté s mladým mužem pokračovali v rozhovoru, kdy se jim nakonec podařilo ho přesvědčit, aby se nechal zajistit popruhem. Následně ho odvedli na bezpečné místo a předali do péče záchranářům,“ potvrdila informaci mluvčí policie Michaela Raindlová.