Rozhodnuto! Bývalé veřejné toalety v Domažlicích se prodávat nebudou

Zdroj: Město Domažlice

DOMAŽLICE – Bývalé veřejné WC v Chodské ulici naproti vstupu do zahrady Chodského hradu nového majitele mít nebudou. Rozhodli o tom zastupitelé města se na svém jednání v minulém týdnu, kteří se zabývali žádostí o odkup tohoto objektu.

V minulosti se uvažovalo o rekonstrukci zmíněných záchodků, ale záměr narážel na nejednotné stanovisko s památkáři o vzhledu objektu a také nesouhlas majitelů sousedních objektů. ,,Rada města prodej nedoporučila,“ informoval zastupitele starosta města Radek Wiesner. Ti se k doporučení připojili a prodej nepodpořili. Proti prodeji se vyslovilo 17 zastupitelů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V roce 2020 byly nedaleko otevřeny veřejné toalety v Chodském hradu, v objektu informačního centra. Od loňska slouží veřejnosti také nové veřejné WC v areálu městské policie v ulici Boženy Němcové (předtím v něm sídlila knihovna). V hlavní turistické sezoně (duben až září) jsou otevřeny denně v době od 07:00 hodin do 19:00 hodin. Mimo hlavní sezonu (říjen až březen) je otevírací doba od pondělí do pátku v době od 07:00 hodin do 19:00 hodin.