Zásahová jednotka na Domažlicku pozatýkala organizovaný loupežný gang

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

DOMAŽLICKO – Nejméně dvacet cizinců, kteří si chtěli užít nabízené sexuální radovánky, doplatilo na svůj chtíč. Padli totiž do osidel organizované skupiny, kdy po vylákání do bytu byli několika muži a ženami fyzicky napadeni a okradeni.

Členové tohoto gangu přišli na to, že by si mohli „přivydělat“ tím, že budou násilím krást cenné věci cizincům, kteří zastaví ženám poskytujícím sexuální služby za Domažlicemi. Žena tyto muže pak vylákala do bytu a tam s nimi započala pohlavní styk nebo jim sdělila, aby se vysvlékli a připravili se na soulož. Poté do místnosti vtrhli další muži, kdy část z nich cizince mlátila a strkala do nich a část jim ukradla jejich věci.

Brali řetízky, peněženky s eury, mobilní telefony, platební karty, flash disky. Když se stalo, že cizinec u sebe neměl dostatečnou finanční hotovost, odvezli jej k bankomatu, kde si peníze na jejich příkaz vybral. Mezitím jim další z party prohledali jejich auta, odkud ukradli například i osvěžovače vzduchu, mandarinky a čokoládu. V několika případech vymysleli na cizince fintu. Poblíž postele vylili červené potravinářské barvivo, které přechovávali v sáčku, jako že to byla krev a že holce bylo teprve 13 let. A pokud jim cizinec nezaplatí, tak ho udají na policii. Nejčastěji si říkali o tisíc eur. Vše si také natáčeli na mobil a fotili. Kriminalisté evidují téměř dvacet případů. Je však zřejmé, že někteří poškození to nechtějí hlásit na policii, s čímž pachatelé s vysokou mírou počítali.

Této nekalé činnosti udělala přítrž policie, která na případu několik měsíců intenzivně pracovala. Všech sedm osob (muži ve věku 42 let, 36 let a 16 let a ženy ve věku 51 let, 23 let, 27 let a 30 let) bylo po předchozím souhlasu státního zástupce zadrženo. „Zásahová jednotka si došla pro obviněné do tří objektů. Všichni zadržení pak byli umístěni do policejní cely. Kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce včera návrh akceptoval, a tak jsou všichni obvinění v současné době již ve vazební věznici. Hrozí jim trest odnětí svobody na pět až dvanáct let,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.