Podívejte, Domažlická nemocnice má krásnou novou sanitku! A přibydou další.

DOMAŽLICE – Pacienti, kteří nebudou mít možnost dostat se sami z domova na lékařská vyšetření, se nyní budou vozit novou sanitkou. Ta samozřejmě poslouží i k jejich přepravě mezi zdravotnickými zařízeními.

Zmíněným novým přírůstkem je Volkswagen Crafter se zdravotnickou vestavbou. Ten nahradí vozidlo, které najelo už víc než 300 tisíc kilometrů a neposkytovalo pacientům dostatečný komfort. Bezpečí na cestách popřál autu tradičně i nemocniční kaplan Wojciech Pelowski. „Snažíme se dál zlepšovat služby pro všechny pacienty, včetně těch, kteří jsou buď imobilní nebo nemají nikoho blízkého, kdo by je mohl dovézt na vyšetření k lékaři a zpět. Postupně proto nahrazujeme sanity s velkým nájezdem, které už nejsou tak pohodlné, jsou uvnitř hlučné, prodražuje se jejich servis a zároveň i spotřeba,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že letos nemocnice pořídí celkem pět sanitek. „Tím úplně obnovíme už všechny staré vozy, který jsme převzali v roce 2019 od předešlého provozovatele zdravotnické dopravy,“ doplňuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sanitka má standartní výbavu. „Na palubě je kyslík, defibrilátor, ambuvak neboli ruční dýchací přístroj, transportní plachta pro manipulaci s těžkými pacienty. Máme tu porodnický balíček pro případný porod během cesty, je tu plně vybavená zdravotnická brašna, kde je obvazový materiál, vybavení pro ošetření ran či popálenin. A jsou tu transportní nosítka a křeslo,“ popisuje vedoucí řidič zdravotnické dopravní služby Miloslav Kundrát.

Celkem má Domažlická nemocnice 13 sanitních vozů. Na konci roku jich bude 14. Zvyšuje se totiž poptávka po této službě a jeden vůz musí být záložní, pokud je nějaký další v servisu.

Zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje