Tři cizinci se v Plzni na ulici pokusili okrást 46letou ženu

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Nepříjemné překvapení a šok zažila v pátek 3. února šestačtyřicetiletá žena, která si ve směnárně měnila větší obnos cizí měny na české peníze.

Tu totiž, aniž by si toho všimla, přes výlohu sledovali tři cizinci ve věku 34, 40 a 51 let. Když žena z místa poté odjela svým osobním autem, muži za ní vyrazili a sledovali jí až před jeden z bytových domů v ulici Terezie Brzkové. Tady žena z auta vystoupila a šla si něco vyřídit ke své známé, která na ni čekala před domem. Stála přitom jen pár metrů od automobilu, který nechala nastartovaný a nezajištěný. Uvnitř auta navíc seděla její příbuzná.

Pachatelé rychle využili situace a pokusili se ženu okrást. Jeden z podezřelých s ní začal komunikovat, aby odvedl její pozornost a druhý z pachatelů se mezitím pokusil z auta ukraást kabelku s finanční hotovostí 60 tisíc korun. To se mu ovšem naštěstí nepodařilo. Druhá žena, která seděla ve vozidle, začala hlasitě křičet. Toho se zloděj zalekl a z místa rychle odjel i s jeho kumpány. Poškozená žena pak okamžitě kontaktovala policii. „Policisté ihned začali po pachatelích pátrat. Díky skvělé operativní činnosti plzeňských kriminalistů a na základě poznatků od svědků se podařilo podezřelé cizince ještě týž den vypátrat a zadržet, a to na dálnici D8,“ sdělila mluvčí policie Michaela Raindlová.