Cizinec na Tachovsku platil falešnými filmovými eurobankovkami

TACHOVSKO – Na svůj husarský kousek doplatil německy mluvící cizinec, který ve dvou případech na čerpacích stanicích v Rozvadově zaplatil za pohonné hmoty čokoládové tyčinky a limonády napodobeninou stoeurové bankovky s nápisem Movie Money a upravenou do opotřebovaného stavu.

V obou případech obsluha peníze přijala a vrátila zbývající částku. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz. Byly jim vydány bankovky, kterými bylo placeno na čerpacích stanicích, a rovněž byly zajištěny kamerové záznamy z provozoven. Na základě toho pak byl v objektu kasina zadržen pětadvacetiletý muž. U sebe měl 119 kusů bankovek v nominální hodnotě 5 euro, 120 kusů bankovek v nominální hodnotě 20 euro a stejný počet bankovek v nominální hodnotě 50 euro, 20 kusů v nominální hodnotě 200 euro a další bankovky. Všechny byly s nápisem Movie Money. Ty se používají ve filmových produkcích při natáčení filmů. Krajští kriminalisté odboru hospodářské kriminality v těchto dnech zahájili trestní stíhání tohoto muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu padělání a pozměnění peněz. Hrozí mu trest odnětí svobody na tři roky až osm let,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Zdroj: PČR