Staňte se strážníkem v Plzni! Dostanete náborový příspěvek 100 tisíc korun

Zdroj: Městská policie Plzeň

PLZEŇ – Pokud náhodou uvažujete o kariéře městského strážníka v Plzni, možná vám v rozhodování dost pomůže vítaná změna, kterou nedávno odsouhlasili zastupitelé města Plzně.

Ti na svém únorovém zasedání schválili zvýšení náborového příspěvku pro nové strážníky z 30 na 100 tisíc korun. Částku 52 tisíc korun nově získá strážník po složení zkoušky odborné způsobilosti, zbylých 48 tisíc korun mu bude vyplaceno rovnoměrně v měsíčních příjmech v následujících dvou letech. „Bezpečnost je pro naši koalici prioritou. Ihned po nástupu do funkce jsme napříč gescemi začali pracovat na opatřeních, u kterých věříme, že se v praxi osvědčí a povedou ke zlepšení bezpečnostní situace ve městě. Za čtyři měsíce máme první výsledky. Máme schváleného nového velitele strážníků, znovu jsme zavedli dvoučlenné hlídky a zvýšili jsme náborový příspěvek. Naše práce tím ale rozhodně nekončí,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Plzeňští zastupitelé rovněž schválili nového velitele Městské policie. Je jím devětapadesátiletý Petr Nováček, který označil aktivní nábor nových strážníků a navýšení stavů za svou prioritu. Funkce se ujme ihned poté, co splní povinné školení a zkoušku na Ministerstvu vnitra ČR. K městské policii Petr Nováček přešel z krajského ředitelství Policie ČR, kde naposled působil na pozici náměstka ředitele pro oblast ekonomiky. „Městská policie hraje důležitou roli v zajištění bezpečnosti ve městě. V lepším a efektivnějším výkonu služby nás limituje podstav strážníků, kterých v Plzni chybí zhruba čtyřicet. V nové koalici jsme se rozhodli, že to změníme. Chceme zaměstnání u městské policie zatraktivnit a do řad strážníků přivést nové tváře. Věříme, že tomu zvýšení náborového příspěvku společně s dalšími opatřeními, která chystáme, pomůže,“ říká radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer. „Městská policie Plzeň nabízí navíc celou řadu zaměstnaneckých benefitů, např. možnost získání služebního bytu, dovolenou v délce 5 týdnů, příspěvek na dovolenou, na Vánoce, příspěvek na sportovní aktivity, příspěvek na stravování, na jazykové kurzy a mnoho jiného“, vyjmenovává některé z výhod Tomáš Petřík, dočasně pověřen velením Městské policie Plzeň.

Výčet všech benefitů mohou zájemci o pozici strážníka najít zde.