V soutěži Sestra sympatie bodovala Jana Hlaváčová z Domažlic! Znáte jí?

DOMAŽLICE – Solidní úspěch zaznamenala jedna ze zdravotních sester z Domažlické nemocnice. Je jí Jana Hlaváčová, která se zúčastnila soutěže Sestra Sympatie 2022 a postoupila až do finále.

Soutěž vyvrcholila oceněním vítězek a reprezentačním plesem na pražském Žofíně. “Musím říci, že celý den byl hodně náročný. Líčení, focení, nácvik na pódiu, pak samotné finále soutěže. S rodinou jsem se na plese potkala až kolem půlnoci,“ říká reprezentantka Nemocnic Plzeňského kraje. Trpělivost se ale vyplatila. Staniční sestra domažlického oddělení následné péče si Prahy přivezla třetí místo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Právě skončený 11. ročník soutěže Sestra Sympatie začal už v roce 2021. Kvůli pandemii byl ale start posunut až na podzim loňského roku. Do soutěže se přihlásily desítky sester z celé ČR. Do finálového večera, který se uskutečnil 24. února pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR se pak na základě prosincového veřejného hlasování dostalo 11 finalistek. Jana Hlaváčová postoupila díky několika stovkám hlasovacích SMS, které jí poslali kolegové, blízcí i bývalí pacienti.

Finálový den pro ni začal v Paláci Žofín už brzy dopoledne. „Sraz byl už v 9:30. Dělali jsme nácvik, jak se budeme pohybovat po pódiu, jak a kdy máme vycházet. Jak s námi budou mluvit porotci, kde bude moderátor. Pak přišlo líčení, první oblékání, focení, další nácvik. Podle mě to bylo náročnější než práce sestry,“ popisuje Jana Hlaváčová s tím, že před porotu napřed sestry nastupovaly v pracovním obleku a na vyhlášení už ve večerních šatech.

Zdroj: nemocnicepk.cz