Čekali byste to? Nýřany skončily ve výzkumu Město pro byznys v kraji třetí!

Zdroj: Město Nýřany

NÝŘANY – Město Nýřany se umístilo na krásném třetím místě v rámci výzkumu Město pro byznys 2022 Plzeňského kraje. Vyhrála krajská metropole Plzeň, na druhé příčce skončily Rokycany.

Ve prospěch Nýřan sehrál například fakt, že mají v regionu nejvyšší počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR. „Nově zvolená zastupitelstva mají jedinečnou příležitost sledovat a porovnávat výsledky své práce jak s minulým vedením, tak i s okolními městy či obcemi. Každoroční srovnávací výzkum Město pro byznys jim ukáže, zda jejich zvolená cesta vede k rozvoji jejich území, zda napomáhá dostatečně rozvoji podnikatelských aktivit, a tím i celkové spokojenosti místních občanů. Oceněná města jsou v každém kraji nositeli nových myšlenek, které dokázala přetavit v moderní a život usnadňující projekty,“ uvedl předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již šestnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina VINCI Construction CS a Svaz měst a obcí ČR.

 

Celkové pořadí – Město pro byznys 2022 Plzeňského kraje:

 1. Plzeň
 2. Rokycany
 3. Nýřany
 4. Přeštice
 5. Horažďovice
 6. Domažlice
 7. Klatovy
 8. Tachov
 9. Stříbro
 10. Sušice
 11. Stod
 12. Horšovský Týn
 13. Nepomuk
 14. Kralovice
 15. Blovice