Škrtil jí a surově bil! 67letý muž chtěl zabít svoji partnerku

PLZEŇSKO – Dne 22. února večer došlo k násilnému činu v jedné rodině v obci Kožlany. Zvláště surovým způsobem tam byla  napadena osmapadesátiletá žena svým druhem.

Na místo ihned vyjeli policisté. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu proti životu a zdraví. Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a intenzivně se jím zabývali. Následujícího dne zahájili trestní stíhání sedmašedesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová. Toho se měl dopustit tím, že v rodinném domě, tedy ve společném obydlí, po předchozí slovní hádce se svou partnerkou ji uchopil oběma rukama za krk a se slovy, že bude po ní, jí začal rdousit. Poté vzal polštář a jednou rukou jí ho přidržoval na obličeji, druhou rukou jí stále škrtil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Po několika minutách přiběhl do bytu syn poškozené a strhl ho ze své matky. Ta se pak posadila na židli, kdy toho okamžiku využil obviněný, vzal do ruky dřevěný váleček a udeřil s ním zprudka ženu zezadu do temene. Syn poškozené opět zabránil dalšímu napadání své matky tím, že muže strhnul na zem. Ten pak dalších útoků už zanechal. Žena byla se zraněním transportována do nemocnice k ošetření. Útočník byl zadržen a obviněn. „Kriminalisté spolu se spisovým materiálem doručili státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak byl obviněný převezen do vazební věznice. Zde obviněný spáchal sebevraždu. Trestní stíhání tedy bude zastaveno, protože obviněný zemřel,“ dále sdělila mluvčí.