Byl podveden! 24letého muže na Sušicku kontaktoval falešný zástupce banky

SUŠICKO – Obětí podvodu se stal čtyřiadvacetiletý muž na Sušicku, když mu zazvonil telefon s číslem z jedné tuzemské banky.

Volal mu údajný zástupce banky, který jej informoval, že došlo k nabourání jeho účtu neznámým pachatelem a k pokusu převodu peněz do zahraničí. Důvěřivého mladíka vyzval, aby pomocí aplikace poskytl vzdálený přístup do počítače a také údaje ke své platební kartě. Poškozený tak bohužel učinil, a poté ve svém internetovém bankovnictví potvrdil i transakci, kterou podvodník převedl více než 17 tisíc korun na jiný účet. „Policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ sdělila policejní mluvčí Eva Červenková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.