Dopadení hledaného agresora! Vytáhl na policistu slzák a chtěl utéct

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Svému trestu již neujde jednatřicetiletý muž, který se dne 13. února letošního roku kolem desáté hodiny dopoledne dobýval do bytu svého známého v Sukově ulici v Plzni.

Po chvíli úsilí se mu podařilo dveře do bytu vyrazit, vtrhl dovnitř a choval se agresivně. Svému známému nejdříve vulgárně nadával a pak vytáhl airsoftovou pistoli a několikrát z ní vystřelil. Napadenému vyhrožoval zabitím a zbraní ho opakovaně udeřil do hlavy. Potom agresor z bytu odešel. „Státní zástupkyně vydala na agresora souhlas se zadržením a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání,“ uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.

Vypátrat prověřovaného muže se plzeňským kriminalistům podařilo poslední únorový den na vlakové zastávce Plzeň – Jižní předměstí. Muž s policisty vůbec nespolupracoval. Místo toho, aby předložil svůj občanský průkaz, vytáhl z kapsy slzotvorný prostředek a použil ho proti policistům. Pak vzal nohy na ramena a dal se na útěk. Policisté začali agresora okamžitě pronásledovat a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi. „Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují,“ uzavřela mluvčí.